دکوراسیون

ترکیب رنگ دکوراسیون پذیرایی در منزل و همین طور ترکیب رنگ مبلمان منزل با توجه به مکمل رنگ‌ها از جمله نکات مهم در کاربرد قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی است. شما با تکیه بر ذوق و سلیقه خود می‌توانید با کمی دانش درباره رنگ‌ها محیط زندگی خود را به یک فضای زیبا و پر انرژی تبدیل کنید.

رنگ بندی دکوراسیون منزل

تبعیت و استقبال از قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی و همین طور رنگ بندی دکوراسیون منزل از نظر روانشناسی تا حد زیادی روی رفتار و خلق و خوی افراد خانواده تاثیر دارد. استفاده از نور و رنگ در چیدمان منزل در ایجاد فضایی آرام و دلچسب در محیط خانه موثر است. برای ایجاد یک رنگ بندی مناسب در دکوراسیون منزل شناخت ماهیت رنگ‌ها بسیار اهمیت دارد.

هر رنگ دارای سه مشخصه اصلی است

ته مایه رنگ (hue): آنچه از یک رنگ به چشم ما می‌آید مثل: زرد، آبی، بنفش و…
خلوص رنگ (saturation): به میزان خلوص و روشنی رنگ از نظر ترکیب با رنگ خاکستری گفته می‌شود. هر چه خاکستری به رنگ اضافه شود، درجه خلوص آن کم می‌شود.
درجه و ارزش رنگ (value): به میزان روشنی و تاریکی یک رنگ در هنگام ترکیب با رنگ سفید وسیاه گفته می‌شود. سیاه و سفید به ترتیب کمترین و بیشترین ارزش رنگ را دارند.
برای استفاده از قوانین ترکیب رنگ در کوراسیون داخلی دانستن مشخصه‌های اصلی رنگ بسیار تاثیر گذار است. طیف رنگ‌ها و ترکیب آنها با هم به اندازه‌ای وسیع است که این امکان را برای شما بوجود می‌آورد، با هر سلیقه و نگرشی به انتخاب رنگ‌های مورد نظر پرداخته و از آنها برای رنگ بندی دکوراسیون منزل استفاده کنید.

ترکیب رنگ دکوراسیون پذیرایی

طراحی و رنگ آمیزی اتاق پذیرایی در نوع خود باید متفاوت تر از رنگ آمیزی سایر اتاق‌ها باشد. علاوه بر این مساله رنگ آمیزی اتاق پذیرایی تا حد زیادی در چیدمان و رنگ لوازم این اتاق تاثیر دارد. ترکیب رنگ دکوراسیون پذیرایی وابسته به رنگ و کاغذدیواری پوششی بر روی دیوار و همین طور پایه رنگ لمینت و سرامیک در پذیرایی با در نظر گرفتن قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی انتخاب می‌شود.

با در نظر گرفتن سلیقه خود در این زمینه به راحتی می‌توانید رنگ‌های مکمل و مناسب برای دکوراسیون پذیرایی خود انتخاب کرده و یک فضای خاص و زیبا را ایجاد کنید.

ترکیب رنگ مبلمان منزل

از اساسی ترین لوازمی که در کاربرد قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی نقش دارد، می‌توان به رنگ ست مبلمان اشاره داشت. انتخاب یک ترکیب رنگ مبلمان مناسب تا حد زیادی روی فضای منزل تاثیر دارد. با کمی ذوق و سلیقه به خرج دادن برای تعیین رنگ پارچه مبلمان و تطابق آن با پایه مبل می‌توانید یک فضای خاص و هیجان انگیز را به منزل خود هدیه دهید. استفاده از قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی این امکان را برای شما به وجود می‌آورد که با هزینه کمتری در دکوراسیون منزل خود تنوع ایجاد کنید.

در انتخاب ترکیب رنگ مبلمان منزل با تطابق رنگ‌های تضاد و یا ایجاد هارمونی با رنگ‌های همسان یک چشم انداز زیبا و منظم را به منزل خود ببخشید.

آشنایی با رنگ‌ها و مکمل آنها در دکوراسیون

قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی، شامل تمامی رنگ‌ها می‌شود، و هیچ رنگی از این قاعده مستثنی نیست. هر کسی متناسب با سلیقه خود می‌تواند چندین رنگ مشخص را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کند. اما انتخاب رنگ مکمل در زیبا تر نشان دادن رنگ پایه بسیار موثر بوده و بهتر است با دقت بیشتری انتخاب گردد.

مکمل رنگ کرم در دکوراسیون

اگر علاقمند به انتخاب رنگ‌های روشن در دکوراسیون منزل هستید، بهترین انتخاب برای شما می‌تواند کاربرد رنگ‌های سفید، کرم، لیمویی و … باشد. رنگ‌های زیادی امکان ترکیب شدن با رنگ کرم را دارند. این رنگ به دلیل خنثی و پایه بودن امکان ترکیب و ست کردن با هر رنگی را دارد. مثلا استفاده از رنگ صورتی با کرم به اندازه ترکیب رنگ قهوه ای با کرم زیباست. امکان ترکیب رنگ‌های سرد و گرم با رنگ کرم متناسب با سلیقه افراد به یک اندازه وجود دارد.

مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون

انتخاب رنگ طوسی برای دکوراسیون منزل دست شما را برای ست کردن با هر رنگی باز می‌گذارد. رنگ طوسی با بخشیدن آرامش و نظم به فضای منزل در هر قسمت، امکان استفاده از یک رنگ مکمل خاص را برای شما به وجود می‌آورد. اینجاست که قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی منزل شما را به یک محیط خاص و قابل تحسین از دید بیننده تبدیل می‌کند.

مکمل رنگ آبی در دکوراسیون

طیف رنگ آبی جزو انتخاب‌هایی است که بیشترین سهم را از قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی برای کاربرد در لوازم منزل بر اساس سلیقه هر فرد به خود اختصاص می‌دهد. مکمل این رنگ بر اساس درجه روشنایی گروهی از رنگ‌های تیره-روشن و سرد – گرم را شامل می‌شود.

مکمل رنگ طلایی چیست

رنگ طلایی در دسته رنگ‌های خاص است، که بر اساس قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی می‌توان استفاده‌های زیادی از این رنگ در لوازم منزل داشت. مکمل‌های رنگ طلایی بعنوان مثال قرمز و طلایی، ارغوانی و طلایی، صورتی و طلایی، مشکلی و طلایی و در نهایت فیروزه‌ای و طلایی است. که البته با توجه به سلایق و نظرات افراد می‌تواند متفاوت باشد.

یک جمع بندی کلی درباره معجزه رنگ در دکوراسیون منزل

در نهایت می‌توان گفت برای ایجاد تغییر و تحول در فضای منزل از قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی و معجزه رنگ در تغییرات احوالات منزلتان غافل نشوید. با کمی مطالعه و مشاهده مکمل رنگ‌ها در کنار یک دیگر و علاوه بر آن به کار انداختن قدرت ذوق و سلیقه خود بهترین و جذاب ترین رنگ‌ها را برای فضای منزل خود انتخاب کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *