صنعت و تولید مبلمان در ترکیه

تولید مبلمان در ترکیه به قرن نوزدهم رسیده و همچنین در کارگاه های کوچک به عنوان صنایع دستی انجام می شده است. با این حال، با جهانی سازی سریع و تمامی جنبه های دیگر، صنعت مبلمان فعلی در حال تبدیل شدن به یک مد است.

در ترکیه، مبلمان هم در کارگاه ها و هم در واحدهای تولید صنعتی تهیه می شوند. این کارگاه های کوچک در تولید مبلمان دست ساز نقش مهمی را ایفا می کنند. کارگاه ها بناهایی تغییر پذیر در طبیعت و همچنین دارای ظرفیت و نیروی کار کافی به منظور گسترش خط تولید خود برای عرضه سفارشات به صورت گسترده هستند.

صنعت و تولید مبلمان ترکیه

از سوی دیگر، شرکت های بزرگ تولید مبلمان در مقیاس عظیم، مبل های استانداردی با استفاده از تکنیک های تولید انبوه اتوماتیک عرضه می کنند، همچنین بیشترین تولیدات آنها صادر می شود.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط موسسه آمار ترکیه در سال 2008، تولید مبلمان به میزان 6.2 میلیارد لیر برآورد شد.

بر اساس آمار سرشماری سالیانه صنایع و کارخانه های (2002) ترکیه، بخش مبلمان 92567 نفر را استخدام و بخش صنعتی دارای 29346 شرکت های تولید کننده انواع مبلمان است.

علاوه بر این، شش شرکت مبلمان در فهرست “500 شرکت برتر صنعتی ترکیه” در لیست قرار گرفته بودند که توسط اتاق بازرگانی ترکیه منتشر شد.

تولید مبلمان در ترکیه عمدتا در استانبول، آنکارا، بورسا (ایونگال)، کایسری، ازمیر و آدانا متمرکز شده است.

صنعت و تولید مبلمان ترکیه

مهم ترین مناطق تولید مبلمان در استانبول و در منطقه bolu-duzce واقع شده است که مشهور به تولید اقلام چوبی است. “Siteler” یکی دیگر از معروف ترین تولید کنندگان منطقه در آنکارا مستقر شده است. تعداد شرکت های ثبت شده کوچک و متوسط در “Siteler” بیش از 10000 است.

در آنکارا، کارخانه های کوچک زیادی هستند که مبلمان دست ساز کلاسیک تولید می کنند و حدود 10 تولید کننده بزرگ مبلمان هستند که توانایی تولید انبوه را دارند.

صنعت چوب در منطقه بورسا-ایگنل ، سومین منطقه تولید مبلمان که با مناطق جنگلی احاطه شده، به سرعت در حال توسعه است. صنعت مبلمان منطقه ایگنل کوچک است اما دارای توانایی بالایی برای بهبود خود می باشد.

کایسری از دیگر مناطق مهم مبلمان است، که دارای ظرفیت بالایی برای تولید مبل های تختخواب شو است و همچنین هفت کارخانه از بیست و دو بزرگترین تولید کنندگان ترکیه در این منطقه تاسیس شده است.

همچنین ایزمیر دارای یک منطقه تولید مبلمان است که “Karabağlar” و “Kısıkköy” نامیده می شود و مبلمان منطقه اژه را تامین می کند.

تولید در ترکیه

تولید مبلمان را می توان مطابق با موارد مورد استفاده به عنوان مبلمان چوبی، مبلمان فلزی و غیره دسته بندی کرد. مبلمان چوبی سهم عمده ای در تولید کلی مبلمان دارند.

همانطور که به عنوان مبلمان با کیفیت شناخته شده است، نوع چوب استفاده شده و تخته های سه لا باید مورد بررسی قرار بگیرند. انواع اصلی چوب مورد استفاده در تولید عظیم مبلمان در ترکیه شامل خاکستر، راش، بلوط، کاج، لای و ماهون می شود.

رنگ و نوع چوب

کارخانه های مبلمان ترکیه از آخرین فناوری های تولید مبلمان استفاده می کنند تا همیشه مطابق استانداردهای جهانی باشد. امروزه تمام شرکت های بزرگ در بخش مبلمان از CNC استفاده می کنند. اکثر شرکت ها با ماشین آلات مدرن مجهز شده اند که اجازه تولید محصولات خوب و صادراتی را می دهد. همچنین کنترل کیفیت از مرحله ای آغاز می شود که مواد خام تولید می شوند و تا پایان فرآیند بسته بندی ادامه می یابد.

تولید کنندگان و صادرکنندگان مبلمان ترکیه از این واقعیت آگاه هستند که روند بازار و رفتار مصرف کننده نقش مهمی در توسعه و طراحی محصولات جدید بازی می کند.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر صنعت و تولید مبلمان در ترکیه

2018-01-16T16:59:28+00:00 ژانویه 16th, 2018|

ثبت ديدگاه