رنگهای پاستلی و طرز استفاده از آنها

رنگهای پاستل در طی چند سال گذشته از رنگهای مورد استفاده در حال رشد بوده اند. دوستداران طراحی پس از سالها دور شدن از این رنگهای آبنباتی دوباره از آنها استفاده میکنند. تصور کنید رنگ شاد و درخشانی مانند آبی یا قرمز را با مقداری رنگ سفید ترکیب کرده و رنگی روشن به دست آوردید. این رنگ ها را که از ترکیب مقداری سفید با رنگ های شاد و زنده تشکیل شده اند، رنگ های پاستلی می نامیم. رنگهای پاستل معمولا به رنگهای تسکین دهنده، ملایم، خنثی، شیری، رنگ پریده معروف هستند. صورتی ملایم، ارغوانی، آبی نیلی از عمده ترین رنگهای پاستلی هستند. در این مقاله نگاهی به استفاده از این رنگهای محبوب در خانه های مدرن می اندازیم.

کابینت های پاستلی رنگ را به آشپزخانه اتان اضافه کنید. با اضافه کردن رنگ های ملایم به کابینت ها محیط آشپزخانه خود را درخشان و خوشایند کنید. این رنگ ها اغلب سرزندگی و طراوت رنگ های اصلی را در خود دارند، اما گویی از پشت پارچه حریر سفیدی به آنها نگاه می کنیم که ملایمت و لطافت خاصی را به هر یک از رنگ های آن پارچه می بخشد.

مبلمان پاستلی رنگ را به دکوراسیون خانه اتان اضافه کنید. اگر خواهان استفاده از چند سبک متفاوت هستید بهتر است مبلمان خانه اتان را با رنگ های پاستل طراحی کنید. استفاده از آنها باعث ایجاد فضایی شاد و روشن میشود. این رنگ ها احساس صلح و آرامش را در فضای خانه ایجاد میکنند. بنابراین استفاده از این رنگها برای کسانی که در طول روز درگیر زندگی پرمشغله ای هستند و به دنبال فضائی آرامش بخش و در عین حال شاد هستند، توصیه میشود.

از رنگ های پاستلی برای دیوارهای خانه استفاده کنید. کاغذ دیواری و یا رنگهای پاستلی روی دیوار همواره احساسی از آرامش و کمال را در کنار زیبائی به بیننده القاء می کنند. استفاده از این رنگها روی دیوار ترفندی عالی برای ایجاد هماهنگی میان تمام اثاثیه خانه است. همچنین فضا را بازتر و روشن تر نشان می دهند. بارزترین خصوصیت رنگ های پاستلی این است که برای هر اتاق و فضائی مناسب هستند.

رنگ های پاستلی برای آنکه جذابیت و زیبائی خود را نشان دهند نیاز به وجود نور کافی در محیط دارند، در غیر این صورت از نشاط و زیبائی آنها کاسته می شود. اگر اتاق نور طبیعی کمی دریافت می کند باید کاری کنید تا از نور مصنوعی کافی برخوردار شود. نور چراغ های هالوژن بهترین انتخاب برای چنین فضاهایی است. آنچه باید به خاطر داشته باشیم این است که رنگ های پاستلی در غیاب نور مناسب رنگ پریده می نمایند و تأثیر آنها بر بیننده به یک چهارم میزان واقعی کاهش می یابد.

از وسایل دکوری پاستلی رنگ استفاده کنید. اگر خانه ای با دکوراسیون رنگهای سرد دارید و فقط میخواهید کمی رنگ گرم به خانه بدهید بهتر است از چند کوسن با رنگهای پاستلی استفاده کنید. در فضاهای کوچک باید توجه بیشتری در روح بخشیدن به مجموعه رنگ های پاستلی داشته باشید. مثلا دیوارهای پاستلی یک اتاق کوچک باید با نصب چند تابلوی رنگی طراحی شوند. یک روش دیگر رنگ آمیزی یکی از دیوارها با سایه ای تیره تر از رنگ پاستلی است.

منبع: واحد تولید محتوای دوریکسو

تصاویر بیشتر رنگهای پاستلی و طرز استفاده از آنها

2018-01-16T17:50:19+00:00 ژانویه 16th, 2018|

4 ديدگاه

 1. دانلود فیلم ژانویه 28, 2018 در 3:44 ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست
  اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

 2. درمان کیست مارس 25, 2018 در 2:13 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون
  ادامه بدین

 3. دانلود آهنگ آوریل 16, 2018 در 7:45 ب.ظ - پاسخ دادن

  اقا خیلی وبسایتتون عالیه

 4. فرید می 21, 2018 در 1:03 ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به
  این خوبی سپاسگزارم

ثبت ديدگاه